Biurka Woodica idealne do pracy i nauki

Wszyscy mamy świadomość, że wrzesień przyjdzie szybciej niż byśmy tego chcieli. Powróci szkolny obowiązek i odrabianie lekcji. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku osób, dla których szkoła jest już tylko wspomnieniem, a praca porządkiem dziennym. Nawet urlop jest jedynie krótką odskocznią od codzienności. Zarówno osoby kształcące się, jak i te pracujące, potrzebują do realizowania swoich obowiązków wygodnego miejsca do nauki i pracy. Niezależnie od tego czy jest to młodzieżowy pokój czy poważny gabinet, dobrze jest, by znalazło się w nim biurko, które posłuży za bazę do działania.

Wymagania stawiane biurkom i charakterystyka biurek Woodica

Decydując się na zakup nowego biurka musimy postawić mu kilka ważnych wymagań. Dotyczą one jego funkcjonalności i wygody, którą ma nam zaoferować. Nie dajmy się złapać na zakup pierwszego lepszego biurka, ponieważ nawet jeśli będziemy przy nim siedzieć jedynie godzinę czy dwie dziennie, to w ciągu miesiąca zrobi się ich już 30-60. To już nie są małe liczby, więc biurko musi być odpowiednio dopasowane do rodzaju pracy, który będzie przy nim wykonywany oraz – co najważniejsze – do użytkownika.

Pierwszym wymaganiem, które nowe biurko musi spełnić, jest jego solidność i trwałość. Będzie w końcu intensywnie eksploatowane przez najbliższe miesiące, a nawet lata. Biurka Woodica są wyrobami z naturalnego drewna, dlatego cechuje je wytrzymałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne. To cechy bardzo istotne nie tylko z ekonomicznego punktu widzenia, ale również z estetycznego – o wiele trudniej je zniszczyć, niż te, które wykonane są np. z płyty MDF.

Po drugie, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na powierzchnię roboczą biurka. Im więcej papierów, dokumentów, zeszytów, książek itd. wykorzystujemy w swojej pracy, tym większa powinna ona być – pozwoli to na łatwiejsze manewrowanie nimi. Jeśli jednak biurko wykorzystywane jest do pracy przy komputerze, to blat nie musi być taki duży, ale warto, by mimo wszystko posiadał trochę przestrzeni. Większość biurek Woodica występuje w dwóch wersjach, które różnią się m.in. właśnie rozmiarem powierzchni roboczej. Decydując się na nie raczej nie będzie problemu by wybrać wielkość najlepiej dopasowaną do naszych indywidualnych potrzeb.

Nie można pominąć rozmieszczenia szafek i szuflad w biurku. Najlepiej dobrać takie, by wszystkie najpotrzebniejsze przybory i narzędzia znajdowały się zawsze pod ręką. Zwykle do wyboru mamy biurka pojedyncze (np. Parma 36 – szuflada + szafka), podwójne (np. Hacienda 01 – 4 szuflady po jednej stronie + szuflada i szafka po drugiej; Hacienda 02 – po obu stronach po jednej szufladzie i jednej szafce), narożne (Lewe lub Prawe – 3 szuflady i wnęka) oraz biurka nietypowe (np. Parma 38 – duże z nadstawką; Stylowe – z rozbudowaną nadbudówką; biurko pod komputer; Home 04 – młodzieżowe biurko z regulacją wysokości). Możliwości jest dużo, więc z pewnością każdy znajdzie typ, który będzie mu odpowiadał.

Kolejną cechą, na której musimy się przyjrzeć jest ergonomia – przy biurku musi nam być wygodnie (wiąże się to bezpośrednio z posiadanym krzesłem). Wszystkie szuflady i ewentualne szafki muszą być w zasięgu ręki. Powinniśmy mieć również zapewnione bezproblemowe dotarcie do każdego rogu blatu. W tym przypadku liczy się dobór odpowiednich wymiarów biurka.

Ostatnią, ale niemniej ważną cechą idealnego biurka do nauki i pracy jest… jego wygląd. W końcu spędzimy przy nim trochę czasu, więc dobrze by było, gdyby trafiało w nasze estetyczne gusta. Dobierzmy je zgodnie z wystrojem wnętrza, osobistymi preferencjami, a praca przy nim będzie o wiele przyjemniejsza. Na komfort pracy wpłynie również samo drewno, które dzięki swojej naturalności wniesie powiew świeżości do wnętrza, a dzięki właściwościom antystatycznym będzie odpychać drobinki kurzu. Drewniane biurka marki Woodica to meble dla wymagających – spełniają wszystkie kryteria, które są zwiastunem wygody nawet podczas długich godzin spędzonych przy pracy.

Kuba Srebrzyński

Autor: Kuba Srebrzyński


Dołącz do Kuby Srebrzyńskiego na Google+

Strona: www.woodica.pl

Zostaw komentarz

FACHOWI KONSULTANCI

Nasi konsultanci to profesjonalny zespół ludzi, którzy udzielą wyczerpujących informacji i pomogą dokonać właściwego wyboru...

DOSTAWA Z WNIESIENIEM

Nasza oferta obejmuje wniesienie mebli do mieszkania lub domu klienta oraz montaż mebli na miejscu...

SZYBKA WYSYŁKA

Nasze meble dostarczamy na miejsce własnym środkiem transportu, w krótkim czasie, z zachowaniem bezpieczeństwa przesyłek...

BEZPIECZNE PŁATNOŚCI

Jedną z honorowanych form płatności za zakupione meble jest płatność przy odbiorze, która gwarantuje spokojną i bezpieczną transakcję...Płatności

PayU PayPal MasterCard Visa GeoTrus SSL Opineo - Słucham swoich klientów