Wigilia przy dębowym stole . Jak wprowadzić świąteczny nastrój do wnętrza?

fot. Woodica Stoły dębowe

Święta Bożego Narodzenia są wspaniałym czasem, który wypełniony jest wzajemną miłością, radością i rodzinnymi spotkaniami. Zwykle widujemy się wtedy w naszych domach i wspólnie spędzamy czas – bez zbędnego pośpiechu, za to przy dobrym jedzeniu i we wspaniałym klimacie. Klimat ten tworzą w głównej mierze ludzie, grudniowa aura, prezenty, ale czynnikiem spajającym wszystko w całość jest świąteczny nastrój. Warto go wprowadzać do naszych mieszkań i domów, ponieważ świąteczna atmosfera jest istotna dla pełnego przeżywania tych wyjątkowych dni. Zastanówmy się w jaki sposób wprowadzić bożonarodzeniowy nastrój do naszych czterech kątów.

Stół to jeden z najważniejszych mebli w naszych domach, zwłaszcza w okresie Świąt Bożego Narodzenia. To przy nim odbywają się spotkania rodzinne i te w gronie przyjaciół. Użyte do stworzenia stołów drewno dębowe daje nam gwarancję spełnienia dwóch najważniejszych funkcji. Użytkowej i estetycznej. Wykonany z naturalnego surowca doskonale zaprezentuje się czy to w przestrzeni kuchni czy też salonu. Masywna, ciężka i solidna konstrukcja zagwarantuje niebywałą trwałość. Stół dębowy będzie mógł cieszyć nasze oczy przez długie lata nie tracąc przy tym nic ze swojej niepowtarzalnej, prostej i pięknej formy.

Stół dębowy rozkładany Woodica
fot. Woodica Stoły dębowe 

Boże Narodzenie nie może obejść się bez choinki – nieważne czy będzie sztuczna, czy żywa, mała czy duża, ściśnięta czy rozłożysta – ważne by była. Jest ona symbolem nadziei i życia, a jej udokumentowana historia sięga aż XVI wieku. Ubieranie choinki należy do jednej z najprzyjemniejszych czynności przygotowawczych przed Świętami. To doskonała okazja do wspólnego spędzenia czasu dla całej rodziny, a przy okazji kultywowania tradycji, przekazywania jej z pokolenia na pokolenie. Dla dzieciaków to po prostu frajda, której nie powinno się im odbierać. Choinka jest piękną ozdobą każdego domu – jeśli decydujemy się na wariant „żywy”, to prócz uciechy dla oka, serwujemy także ucztę dla innych zmysłów. Poza tym… gdzie znalazłyby się prezenty świąteczne, jak nie pod choinką? Przyozdobimy ją kolorowymi bombkami, łańcuchami, piernikami, słodyczami – ogranicza nas wyobraźnia i gust. Na czubku choinki umieszczamy gwiazdę i voilà, najważniejsza świąteczna ozdoba przygotowana!

Innym sposobem na wprowadzenie świątecznej atmosfery jest przyozdobienie mieszkania motywami związanymi ze Świętami Bożego Narodzenia. Chyba każdy z nas kojarzy czerwononosego renifera Rudolfa, o Mikołaju – niezależnie czy się w niego wierzy, czy też nie – również każdy słyszał. To tylko dwa motywy związane ze Świętami, a jest ich o wiele więcej. Można, a nawet powinno się, użyć ich do udekorowania domu. Z powodzeniem można wykorzystać praktycznie wszystko co kojarzy się z tym czasem, a także porą roku: sztuczny śnieg na oknach, odbite w nich płatki śniegu, kolorowe lampki, wesoło mrugające do domowników czy szopkę. Niech kreatywność zawładnie naszymi umysłami i pozwoli działać!

Nie zapomnijmy również o świątecznych barwach. Boże Narodzenie zdominowane jest przez trzy główne kolory: biel, czerwień i zieleń (na myśl nasuwają się wspomniane wcześniej: śnieg, kolor ubrania Mikołaja oraz choinka). Nie może ich zabraknąć w żadnym wnętrzu, które przygotowywane jest do Świąt. Można w nie przyodziać bombki na choince (zielone nie sprawdzają się zbyt dobrze) czy własnoręcznie wykonane papierowe ozdoby. Nie bójmy się dodawać innych barw: np. złotej lub mieszanki złotego i czarnego – detale w takich elegancki kolorach również podkreślą atmosferę.

Świąteczny nastrój to nie tylko dekoracje i ozdoby. To także Rodzina, która wspólnie spędza czas, wypatruje pierwszej gwiazdki, je kolację wigilijną, rozpakowuje prezenty (obdarowanie się nimi jest miłym gestem i zwyczajem, ale nie powinno zdominować okresu świątecznego), śpiewa kolędy, idzie na Pasterkę, odwiedza rodzinę i bliskich znajomych. Warto zastanowić się czy robimy wszystko, by Święta były prawdziwie świąteczne. A może sprawiamy tylko pozory? Pomyślmy nad tym chwilę, wyciągnijmy wnioski – być może da się zrobić coś jeszcze w celu należytego przeżycia Świąt, ze wszystkimi pozytywnymi rzeczami, sprawami i doznaniami, które się z nimi wiążą.

Kuba Srebrzyński

Autor: Kuba Srebrzyński

Dołącz do Kuby Srebrzyńskiego na Google+

Strona: www.woodica.pl

Więcej wpisów w tej samej kategorii

Wpisy powiązane tagami

Zostaw komentarz

FACHOWI KONSULTANCI

Nasi konsultanci to profesjonalny zespół ludzi, którzy udzielą wyczerpujących informacji i pomogą dokonać właściwego wyboru...

DOSTAWA Z WNIESIENIEM

Nasza oferta obejmuje wniesienie mebli do mieszkania lub domu klienta oraz montaż mebli na miejscu...

SZYBKA WYSYŁKA

Nasze meble dostarczamy na miejsce własnym środkiem transportu, w krótkim czasie, z zachowaniem bezpieczeństwa przesyłek...

BEZPIECZNE PŁATNOŚCI

Jedną z honorowanych form płatności za zakupione meble jest płatność przy odbiorze, która gwarantuje spokojną i bezpieczną transakcję...Płatności

PayU PayPal MasterCard Visa GeoTrus SSL Opineo - Słucham swoich klientów Opinie konsumenckie Google