Magiczny świat w pokoju dziecka

Dziecko to największy skarb dla każdego rodzica. Pierwsze słowo, tupot małych stóp po podłodze, głośny śmiech i pierwsze zainteresowania – to wszystko sprawia, że serce rośnie i przepełnia się szczęściem. Od momentu gdy dziecko przychodzi na świat, aż do chwili, gdy staje się nastolatkiem mija kilka długich lat. Zmieniają się w tym czasie potrzeby naszej pociechy, niezależnie od tego, czy jest to chłopiec czy dziewczynka. Jedno jest jednak niezmienne: rodzicielska troska o bezpieczeństwo. Gdy mamy pewność, że naszym dzieciom nic nie grozi, jesteśmy spokojniejsi. Dziecko powinno mieć przestrzeń dla siebie, najlepiej swój własny pokój, o ile pozwalają na to warunki finansowe i metrażowe mieszkania. Dobrze urządzone królestwo dziecka pozytywnie wpłynie na jego rozwój i pomoże stawić czoła wyzwaniom, które będą się przed nim pojawiały każdego dnia. Sprawi, że uśmiech będzie gościć na jego twarzy codziennie, bo będzie miało odpowiednie miejsce do zabawy, nauki, regeneracji i odpoczynku. Będzie to magiczne miejsce, jedyne w swoim rodzaju, wyjątkowe i niepowtarzalne.


Pokój dla maluszka

Dla rodziców niemowlaka najważniejsze jest bezpieczeństwo. Stan ten nie zmienia się z latami późniejszymi, ponieważ zawsze dąży się do zapewnienia jak najbezpieczniejszych warunków do życia. Urządzając pokój dla dopiero co narodzonego dziecka należy największą uwagę poświęcić wyborowi łóżeczka. To właśnie tam spędzi ono bardzo dużo czasu w ciągu pierwszych miesięcy życia. Dobrym wyjściem jest wybór łóżeczka z regulowanymi szczebelkami. Ważne jest także miejsce do przewijania – zadbanie o higienę dziecka i komfort rodzica przy czynnościach z nią związanych powinien być priorytetem. Myśląc nieco naprzód możemy zaopatrzyć się w przewijak, który w momencie, gdy przestanie być potrzebny, zamienimy w komodę, która przydaje się w każdym pokoju, niezależnie od wieku dziecka. Ubranka muszą być zawsze pod ręką, dlatego nawet w pokoju niemowlaka nie może zabraknąć szafy. Musi pojawić się w nim również strefa dla rodzica lub rodziców: fotel, krzesło, słowem miejsce, gdzie będzie można po prostu przysiąść i przebywać w obecności dziecka. Na podłogę można położyć puchaty dywan, ale lepiej żeby nie zajmował całej powierzchni podłogi, ponieważ będzie zbierać kurz. W pokoju dziecka nie powinno zabraknąć kolorowych dekoracji, które wpłyną na jego rozwój i zainteresowanie światem – mogą to być wiszące motylki, pluszaki, ozdoby ścienne itd. Wybierając barwy ścian czy mebli zdecydujmy się na jasne kolory – rozjaśnią pomieszczenie oraz będą uniwersalne przez pierwszych kilka lat.Forester - meble dziecięce
fot. https://www.woodica.pl/kolekcje/for-ester.htmlPokój kilkuletniego dziecka

Mimo upływających lat, nadal najważniejsze jest bezpieczeństwo. W tym wieku dziecko jest pełne energii i bardzo ruchliwe. Wszędzie go pełno, dlatego trzeba zadbać by wyposażenie jego pokoju nie narażało go na zagrożenia. Meble muszą być pozbawione ostrych kantów, lepsze będą zaokrąglone – przypadkowe zahaczenie o taką krawędź nie powinno zakończyć się urazem. Dobrym wyborem będą meble drewniane, ponieważ są wykonane z naturalnego surowca, dzięki czemu nie wpływają niekorzystnie na zdrowie dziecka. W pokoju energicznego malucha bardzo ważne są kolory, dlatego warto zgodnie z sugestiami naszej pociechy pomalować ściany na jej ulubioną barwę, a całą aranżację uzupełnić kolorowymi dodatkami, np. postaciami z bajek. W pokoju dziecka musi znaleźć się miejsce zarówno na zabawki – przydatne będą regały, kolorowe pudełka, które pozwolą utrzymać porządek i nauczą dziecko dbania o pokój – rozwijanie zainteresowań, ale także odpoczynek i zdrowy, regenerujący sen, do którego potrzebne będzie wygodne łóżko oraz dobrze dopasowany materac. Jeśli chodzi o zabawki, dobrze by miały one wartość edukacyjną – pozwoli to na rozwijanie się dziecka i znalezienie obszarów zainteresowań. Bardzo ważną kwestią jest oświetlenie. Im więcej naturalnego światła słonecznego, tym lepiej. Światło sztuczne może być jedynie dodatkowym źródłem oświetlenia, w żadnym wypadku nie może być jego zamiennikiem. Odpowiednio zabezpieczone przed ciekawskimi łapkami dziecka muszą być również gniazdka elektryczne. Dziecko musi czuć się swobodnie i komfortowo w swoim pokoju, musi lubić w nim przebywać, bo to właśnie w tym miejscu spędzi bardzo dużo czasu. To musi być prawdziwie magiczne miejsce, jego własny mały świat.Forester - meble dziecięce
fot. https://www.woodica.pl/kolekcje/for-ester.html


Kuba Srebrzyński

Autor: Kuba Srebrzyński

Dołącz do Kuby Srebrzyńskiego na Google+

Strona:  www.woodica.pl

Więcej wpisów w tej samej kategorii

Wpisy powiązane tagami

Zostaw komentarz

Najczęściej zadawane pytania o Raty PayU
(kredyt konsumencki)

Kiedy są dostępne Raty PayU?


Raty PayU są dostępne w wybranych e-sklepach, jeśli Twoje zakupy wraz z kosztami wysyłki mieszczą się w przedziale od 300 do 20 000 zł.


Jak działają Raty PayU?


Zapraszamy Cię do obejrzenia krótkiej animacji.


Kto udziela pożyczki ratalnej na zakupy?


Podmiotem udzielającym pożyczki ratalnej na zakupy jest jeden z partnerów pożyczkowych PayU: Alior Bank S.A., mBank S.A., Kreditech Polska Sp. z o.o. lub AS INBANK S.A. Oddział w Polsce. Pożyczkodawca gwarantuje wniosek w 100% online i decyzję kredytową w czasie rzeczywistym, zapewnia także bezpieczeństwo danych zgodnie ze standardami branżowymi. Przesyłane informacje są zaszyfrowane, nie są nigdzie zapisywane ani udostępniane osobom trzecim. PayU pośredniczy pomiędzy pożyczkobiorcą a instytucją finansową. Sprzedający nie jest stroną umowy o pożyczkę.


Jaki jest koszt pożyczki?

Przykłady reprezentatywne dla pożyczek udzielanych w ramach Rat PayU:

Raty PayU - Pożyczka 0%


Umowa o Pożyczkę 0% zawierana jest między pożyczkobiorcą a pożyczkodawcą tj. Alior Bank S.A., mBank S.A., Kreditech Polska Sp. z o.o. lub AS INBANK S.A. Oddział w Polsce. Przykład reprezentatywny: całkowita kwota pożyczki: 1000,00 zł, RRSO: 0,00%, oprocentowanie stałe 0%, całkowita kwota do zapłaty: 1000 zł, całkowity koszt: 0,00 zł (w tym: prowizja: 0 zł, odsetki: 0 zł), 10 równych miesięcznych rat w wysokości/po: 100 zł. Dla Pożyczki 0% dostępne są następujące okresy spłaty: 3, 5, 6 lub 10 miesięcznych rat. Warunki oferty wg stanu na 31.05.2020 r. Partner uprawniony jest do zaproponowania innego okresu kredytowania niż wnioskowany przez Klienta, jeśli wynika to z badania zdolności kredytowej Klienta. Przyznanie Pożyczki 0% uzależnione jest od pozytywnej oceny zdolności kredytowej potencjalnego pożyczkobiorcy przez Partnera. Przyznanie Pożyczki 0% uzależnione jest od akceptacji przez Klienta ostatecznych warunków zaproponowanych przez Partnera. PayU S.A. z siedzibą w Poznaniu współpracuje z pożyczkodawcami i pośredniczy w zawieraniu ww. umów. Materiał ten nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego i ma charakter informacyjny. Regulamin Pożyczki 0% w ramach Rat PayU (pobierz).

Raty PayU – Pożyczka Standardowa


Umowa o Pożyczkę Standardową w ramach Rat PayU zawierana jest między pożyczkobiorcą a pożyczkodawcą tj. Alior Bank S.A., mBank S.A., Kreditech Polska Sp. z o.o. lub AS INBANK S.A. Oddział w Polsce. Przykład reprezentatywny: całkowita kwota pożyczki: 1.257,00 zł, RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Procentowa): 17,52%, oprocentowanie zmienne 6,5%, całkowita kwota do zapłaty: 1.312,16 zł, całkowity koszt: 131,87 zł (w tym: prowizja: 76,72 zł, odsetki: 55,16 zł,), 15 równych miesięcznych rat w wysokości/po: 87,48 zł. Warunki oferty wg stanu na 31.05.2020 r. Partner uprawniony jest do zaproponowania innego okresu kredytowania niż wnioskowany przez Klienta, jeśli wynika to z badania zdolności kredytowej Klienta. Przyznanie Pożyczki Standardowej uzależnione jest od pozytywnej oceny zdolności kredytowej potencjalnego pożyczkobiorcy przez Partnera. Przyznanie Pożyczki Standardowej uzależnione jest od akceptacji przez Klienta ostatecznych warunków zaproponowanych przez Partnera PayU S.A. z siedzibą w Poznaniu współpracuje z pożyczkodawcami i pośredniczy w zawieraniu ww. umów. Materiał ten nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego i ma charakter informacyjny.


Jak wygląda procedura zwrotu w przypadku zakupu na raty?


Zgodnie z art. 27. ustawy z dnia 30 maja 2014 roku o prawach konsumenta, konsument, który zawarł umowę na odległość lub poza lokalem przedsiębiorstwa, może w terminie 14 dni odstąpić od niej bez podawania przyczyny.
• W celu odstąpienia od tak zawartej umowy, konsument wysyła do sklepu oświadczenie rezygnacji z zakupu (odstąpieniu od umowy sprzedaży) i zwraca towar.
• Po spełnieniu wymogów formalnych i zaakceptowaniu zwrotu towaru, sklep dokonuje za pomocą Systemu PayU zwrotu do PayU (częściowego lub całościowego) środków pochodzących z pożyczki, którymi Kupujący sfinansował zakup.
• PayU przekazuje następnie środki ze zwrotu bezpośrednio do pożyczkodawcy, z którym Kupujący zawarł umowę pożyczki.
• PayU każdorazowo poinformuje Kupującego (e-mail) o odnotowanym zwrocie wraz z podaniem szczegółów zwrotu oraz płatności ratalnej, której dotyczył zwrot.
• W celu zapewnienia prawidłowej obsługi umowy pożyczki po zwrocie środków, w tym złożenia dyspozycji odstąpienia lub dokonania wcześniejszej spłaty, Kupujący powinien każdorazowo skontaktować się bezpośrednio z pożyczkodawcą.


Wyjątki


Zgodnie z art. 38 ustawy z dnia 30 maja 2014 roku o prawach konsumenta (pobierz) prawo odstąpienia od umowy zawartej poza lokalem przedsiębiorstwa lub na odległość nie przysługuje Kupującemu w odniesieniu do umów wyszczególnionych w tym artykule, w tym między innymi nie przysługuje Kupującemu zawierającemu umowę o zakup biletów na wydarzenia rozrywkowe, sportowe lub kulturalne poza lokalem przedsiębiorstwa lub na odległość.


Co się stanie, jeśli nie dostanę pożyczki?


Twój zakup nie zostanie zrealizowany, jeśli pożyczkodawca nie udzieli Ci pożyczki lub jeśli po otrzymaniu pozytywnej decyzji kredytowej, nie wykonasz kolejnych kroków polegających na weryfikacji tożsamości i zatwierdzeniu warunków umowy o pożyczkę za pomocą otrzymanego kodu SMS.

Aby zrealizować zakup, możesz wrócić do sklepu i wybrać inną formę płatności.
Promocja PayU Raty 0%

FACHOWI KONSULTANCI

Nasi konsultanci to profesjonalny zespół ludzi, którzy udzielą wyczerpujących informacji i pomogą dokonać właściwego wyboru...

DOSTAWA Z WNIESIENIEM

Nasza oferta obejmuje wniesienie mebli do mieszkania lub domu klienta oraz montaż mebli na miejscu...

SZYBKA WYSYŁKA

Nasze meble dostarczamy na miejsce własnym środkiem transportu, w krótkim czasie, z zachowaniem bezpieczeństwa przesyłek...

BEZPIECZNE PŁATNOŚCI

Jedną z honorowanych form płatności za zakupione meble jest płatność przy odbiorze, która gwarantuje spokojną i bezpieczną transakcję...Płatności

PayU PayPal MasterCard Visa GeoTrus SSL Opineo - Słucham swoich klientów Opinie konsumenckie Google