Meble dębowe kolejnych pokoleń. Wyjątkowy design i stolarskie rzemiosło

Dąb bywa nazywany królewskim drewnem i kojarzy się z odwieczną siłą i długowiecznością. Nie bez powodu przez pradawne ludy uważany był za pierwsze drzewo świata i pojawia się w mitologiach niemal wszystkich starożytnych cywilizacji. Trwałość tego materiału sprawia, że te niezwykłe przymioty przypisuje się również meblom z litego drewna dębowego. Ten szlachetny i solidny surowiec jest także – jak przystało na drewno królów – niezwykle piękny i ponadczasowy.

Wyjątkowe piękno mebli dębowych

Stylu mebli dębowych nie można pomylić z żadnym innym. Ich prosty, ale harmonijny wygląd przywodzi na myśl luksus. Ponadczasowy urok sprawia natomiast, że dębowe meble – szafy, stoły, krzesła lub komody – dodają klasy każdemu pomieszczeniu. Uszlachetniają wygląd salonu i znakomicie odnajdują się w sypialniach, czyniąc je miejscami godnymi królewskiego odpoczynku. Ponadto, wciąż nieco zaniedbywanym przy urządzaniu pomieszczeniom – takim jak kuchnia – nadają nieco blichtru, sprawiając, że chętnie będziemy w nich przebywać.

Niewątpliwą zaletą drewna dębowego, ale i drewna w ogóle, jest to, że nie sposób jest doprowadzić do przesytu tym materiałem nawet w małych pomieszczenia. Meble dębowe można ze sobą dowolnie komponować – duże stoły mogą świetnie współgrać z drewnianymi krzesłami, wyspami kuchennymi, czy witrynami, a komody z lekkimi regałami na metalowych nogach. Dodatkowo doskonale wpisują się w niemal każdą estetykę – nowoczesny minimalizm, rustykalizm, styl skandynawski lub urban jungle. Naturalna faktura drewna stanowi doskonały kontrast dla niemal całej palety barw.

Doświadczenie i przekazywana z pokolenia na pokolenie pasja do drewna, inspirują nas do tworzenia mebli bliskich natury, ponadczasowych i zachwycających pięknem. Staramy się w jak najdoskonalszy sposób uchwycić najważniejsze cechy drewna dębowego, tak by majestat mebli nie przytłaczał pomieszczeń, ale doskonale z nimi harmonizował. To proste linie i eleganckie kształty, które charakteryzują się lekkością, ale też ocieplają wnętrza i nadają im przytulności. Efekt ten podkreśla niepowtarzalność słojów i naturalne wybarwienie drewna.

… i trwałość na całe życie

Drewniane meble codziennie poddawane są dziesiątkom prób. To między innymi przygotowywanie posiłków, spotkania przy stole, codzienne zabawy naszych dzieci. Twarde meble z litego drewna dębowego są jednak bardzo trwałe i niepodatne na uszkodzenia mechaniczne.

Nie sposób też nie zauważyć, że meble dębowe są nie tylko wytrzymałe, ale i starzeją się w wyjątkowy sposób. W odróżnieniu od miękkich gatunków drewna, lite drewno dębowe, może być pięknie odrestaurowane lub odnowione.

Odpowiednia pielęgnacja i odrobina troski okazanej meblom dębowym zapobiegnie degradacji i pękaniu drewna, jak również powstawaniu plam. Zazwyczaj wystarczy już niewielka ilość preparatu do pielęgnacji mebli dębowych raz w miesiącu lub raz na dwa tygodnie, jeżeli meble są używanie intensywnie. To naprawdę niewiele, a efektowny wygląd mebla dębowego utrzyma się przez wiele lat. Sprawia to, że dąb coraz częściej jest preferowanym surowcem stolarskim i – wbrew pozorom – bardzo ekonomicznym rozwiązaniem.

Więcej wpisów w tej samej kategorii

Wpisy powiązane tagami

Promocja PayU Raty 0%Promocja PayU Raty 0%

FACHOWI KONSULTANCI

Nasi konsultanci to profesjonalny zespół ludzi, którzy udzielą wyczerpujących informacji i pomogą dokonać właściwego wyboru...

DOSTAWA Z WNIESIENIEM

Nasza oferta obejmuje wniesienie mebli do mieszkania lub domu klienta oraz montaż mebli na miejscu...

SZYBKA WYSYŁKA

Nasze meble dostarczamy na miejsce własnym środkiem transportu, w krótkim czasie, z zachowaniem bezpieczeństwa przesyłek...

BEZPIECZNE PŁATNOŚCI

Jedną z honorowanych form płatności za zakupione meble jest płatność przy odbiorze, która gwarantuje spokojną i bezpieczną transakcję...