Idealne meble do niewielkich wnętrz

Urządzając duże mieszkanie jedynymi ogranicznikami w jego aranżacji są zasobność portfela i nasza wyobraźnia. W przypadku małego metrażu największym problemem jest mała powierzchnia, którą można zagospodarować. Czy jednak urządzenie niewielkiego wnętrza w sposób estetyczny i komfortowy z góry skazane jest na porażkę? Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że tak. Na szczęście wrażenie to jest mylne. Trzeba tylko poświęcić nieco czasu na znalezienie odpowiednich mebli i zastosować pomysłowe rozwiązania, które sprawią, że nie odczujemy zbyt dotkliwie tego, że urządzamy małe wnętrze, a nie wielki dom. Jeśli dobrze zagospodarujemy dostępną powierzchnię, na pewno będziemy zadowoleni z tego co osiągnęliśmy.


Wizualna zagrywka

Urządzając niewielkie wnętrze musimy w pełni wykorzystać dostępne rozwiązania, które pozwolą nam chociażby optycznie powiększyć aranżowane pomieszczenie. Dlatego też dobierając meble do mieszkania dobrze jest skupić się na meblach białych. Dzięki możliwości odbijania światła słonecznego i sztucznego, kolor ten posiada zdolność do optycznego powiększenia powierzchni. Do tego jako jeden z klasycznych kolorów wprowadza do wnętrza stonowanie i elegancję. Jeśli zdecydujemy się na wybór białych mebli, możemy rozważyć także błyszczące ich wykończenie. Najbliższe otoczenie mebla będzie odbijane, przez co powstanie poczucie głębi, a efekt, który dzięki temu uzyskamy dodatkowo ozdobi wnętrze. Kolor biały jest naszym największym sprzymierzeńcem w walce z niewielkim mieszkaniem. Istotne są również kolory ścian, podobnie jak w przypadku białej barwy na meblach, jasne kolory optycznie powiększą przestrzeń, a ciepłe kolory ożywią ją i dodadzą dynamiki.

Dopasowanie totalne

Nie będzie przesadą gdy powiem, że urządzając małe mieszkanie liczy się każdy centymetr. Można sobie wyobrazić ból, gdy zauważamy, że aby wcisnąć dane dwa meble do pokoju brakuje centymetra lub dwóch i nic się z tym nie da zrobić. Na szczęście istnieje jedna opcja, która pozwoli nam na dokładne dopasowanie naszych mebli. Nie zabraknie wtedy ani centymetra, a powierzchnia będzie optymalnie wykorzystana. Efekt taki uzyskać można w bardzo prosty sposób – wcale nie poprzez zwiedzenie niezliczonej ilości marketów meblowych z metrem w dłoni. Istnieje rozwiązanie, które przez swoją prostotę ukazuje własną siłę. Wielu producentów mebli oferuje wykonywanie mebli na wymiar, co jest szczególnie istotne właśnie przy aranżacji małego mieszkania. Można zrobić jeszcze krok dalej i samemu zaprojektować meble, które zostaną fachowo wykonane przez producenta. Satysfakcja z wyposażenia wnętrza meblami własnego projektu gwarantowana.

Kompaktowa funkcjonalność

Jako ciekawostkę można potraktować pojawiające się na rynku meble kompaktowe, które w swoim minimalizmie zapewniają maksymalną funkcjonalność. Są połączeniem przynajmniej dwóch mebli w jednym. Wyposażone są one w mechanizmy, które w łatwy sposób pozwalają na zamienienie jednego mebla w inny. Opiera się to na zasadzie rozkładania tego, co akurat jest potrzebne. Rozwiązanie takie zapewnia bardzo wysoką oszczędność miejsca, co w przypadku małometrażowych mieszkań jest istnym błogosławieństwem. Jednak inwestycja w takie meble nie należy do najtańszych. Funkcjonalność, styl i przemiany niczym z „Transformers” zapewniają jednak niesamowite wrażenia.

Małe komfortowe wnętrze

Urządzenie w rozsądny sposób niewielkiego wnętrza jest wyzwaniem – nie należy się jednak tego obawiać. Działając z głową i wykorzystując możliwości, które oferuje nam rynek, jesteśmy w stanie osiągnąć zadawalające rezultaty. Wszystko w naszych rękach i wyobraźni przestrzennej. Nawet z małego mieszkania można wycisnąć komfort i stylowość, które pozwolą na szczęśliwe życie. Minimalizm i kompaktowość również są piękne, ale to już kwestia gustu.

 

Kuba Srebrzyński

Autor: Kuba Srebrzyński

Strona:  www.woodica.pl

Promocja PayU Raty 0%Promocja PayU Raty 0%

FACHOWI KONSULTANCI

Nasi konsultanci to profesjonalny zespół ludzi, którzy udzielą wyczerpujących informacji i pomogą dokonać właściwego wyboru...

DOSTAWA Z WNIESIENIEM

Nasza oferta obejmuje wniesienie mebli do mieszkania lub domu klienta oraz montaż mebli na miejscu...

SZYBKA WYSYŁKA

Nasze meble dostarczamy na miejsce własnym środkiem transportu, w krótkim czasie, z zachowaniem bezpieczeństwa przesyłek...

BEZPIECZNE PŁATNOŚCI

Jedną z honorowanych form płatności za zakupione meble jest płatność przy odbiorze, która gwarantuje spokojną i bezpieczną transakcję...