Ponadczasowość mebli klasycznych

Klasyczność kojarzy się z czymś doskonałym, obecnym w przeszłości, poukładanym, harmonijnym, współgrającym z otoczeniem. Przywodzi na myśl odległe czasy i prostotę, która jednak urzekała i wciąż urzeka swoim pięknem. Skojarzenia te są jak najbardziej na miejscu, klasyczność bowiem mieści w sobie wszystkie wspomniane wyżej określenia, a pojemność znaczeniowa tego słowa pozwoliłaby dodać jeszcze kilka charakterystycznych cech.

Najważniejsza jest jednak ponadczasowość. W odniesieniu do mebli klasycznych ma ona potężną siłę, która od lat przyciąga do siebie różnych ludzi – nieistotne są płeć, wiek, pochodzenie czy poglądy – klasyka urzeknie każdego kto ceni sobie przynajmniej część z wyżej wymienionych cech. Jeśli nie jesteśmy do końca przekonani o sile z jaką oddziałują takie meble, powinniśmy odwiedzić kogoś, kto owe posiada – wtedy przekonamy się na własnej skórze. Nic bowiem tak nie działa na wyobraźnię i nasze nastawienie jak kontakt z rzeczywistością.

Meble drewniane posiadają szereg zalet, które mimo upływających lat nie zmieniają się, co więcej, zalety te ugruntowały pozycję takich mebli nie tylko na polskim rynku meblarskim, ale także na całym świecie. Drewno jest naturalnym surowcem, dzięki czemu wykorzystanie go do produkcji mebli jest ekologiczne. Pozwala także na obcowanie z naturą w naszym własnym domu, nawet wtedy, gdy nie mieszkamy na wsi, ale w mieście. Wybór mebli drewnianych to swoisty ukłon w stronę przyrody i docenienie jej walorów. Naturalność pozwala na wyciszenie, zagłębienie się we własne myśli, ułatwia szukanie inspiracji – wszak Kochanowski pisał czasem pod lipą, więc może posiadacza klasycznych mebli drewnianych również ogarnie natchnienie?

Niewątpliwą zaletą mebli drewnianych jest ich trwałość i wytrzymałość. Jeśli odpowiednio się o nie dba, przetrwają długie lata i nie stracą swoich właściwości. Pielęgnacja jest prosta, więc nikomu nie przysporzy problemów. Inwestycja w drewniane meble jest bardzo opłacalna. Lata będą mijać, a meble wciąż będą służyć domownikom i gościom. Ci drudzy na pewno docenią wybór – świadczy on o dojrzałości posiadacza. Korzystnie wpływa także na atmosferę panującą w pomieszczeniu – wycisza i uspokaja, wprowadza nastój sprzyjający wspomnieniom, ale także zwykłym towarzyskim rozmowom, które w otoczeniu wyjątkowych mebli wcale nie będą takie zwykłe.

Mogłoby się wydawać, że sama nazwa klasycznych mebli drewnianych wskazuje, że będą nadawać się one wyłącznie do domów i mieszkań urządzonych w takim właśnie stylu. Nic bardziej mylnego! Takie meble są wprost niezwykle uniwersalne. Doskonale sprawdzą się także w mieszkaniu nowoczesnym – wrażenie połączenia przeszłości z przyszłością, współgrania i koegzystencji dwóch odrębnych stylów sprawi, że pomieszczenie będzie oryginalne, a nasza indywidualność zostanie podkreślona.

Czasy się zmieniają, moda przychodzi i odchodzi, wokół nas pojawia się coraz więcej urządzeń elektronicznych, na każdym kroku czekają nowości i zmiany. Klasyczne meble drewniane przez lata nie pozwoliły zrzucić się z piedestału i wciąż cieszą się wielką popularnością. Nie zapowiada się na to, by fakt ten miał się zmienić. Klienci cenią takie produkty i chętnie zaopatrują się w nie. Doceniane są ich niepodważalne zalety estetyczne i funkcjonalne, a także trwałość, wytrzymałość i prostota pielęgnacji. Pomieszczenie wyposażone w klasyczne meble zyskuje niepowtarzalny charakter i urok, świadczy również o nietuzinkowym guście właściciela. Klasyczne meble świetnie sprawdzą się w pomieszczeniach użytkowanych zarówno przez osoby młode, jak i starsze – łączą pokolenia, ponieważ trudno jest oprzeć się ich pięknu i elegancji. Niesamowita jest ich ponadczasowość – niezależnie od panujących trendów i mody, na klasyczne meble drewniane zawsze znajdzie się miejsce.

Kuba Srebrzyński

Autor: Kuba Srebrzyński

Dołącz do Kuby Srebrzyńskiego na Google+

Strona: www.woodica.pl

Więcej wpisów w tej samej kategorii

Wpisy powiązane tagami

Zostaw komentarz

FACHOWI KONSULTANCI

Nasi konsultanci to profesjonalny zespół ludzi, którzy udzielą wyczerpujących informacji i pomogą dokonać właściwego wyboru...

DOSTAWA Z WNIESIENIEM

Nasza oferta obejmuje wniesienie mebli do mieszkania lub domu klienta oraz montaż mebli na miejscu...

SZYBKA WYSYŁKA

Nasze meble dostarczamy na miejsce własnym środkiem transportu, w krótkim czasie, z zachowaniem bezpieczeństwa przesyłek...

BEZPIECZNE PŁATNOŚCI

Jedną z honorowanych form płatności za zakupione meble jest płatność przy odbiorze, która gwarantuje spokojną i bezpieczną transakcję...Płatności

PayU PayPal MasterCard Visa GeoTrus SSL Opineo - Słucham swoich klientów