Wykończenie powierzchni mebli a ich pielęgnacja

Kupując jakąś rzecz robimy to z ufnością, że będzie nam służyć przez długi czas. Wybierając nowe meble zdajemy sobie sprawę z faktu, że inwestujemy większą kwotę, dlatego też chcemy, by były one trwałe i wytrzymałe. Meble wykonane z drewna posiadają takie cechy. Mimo wszystko zapewniając odpowiednią ochronę i pielęgnację naszym meblom dodatkowo wydłużymy ich żywotność. Nie wymaga to ani dużych nakładów czasowych, ani finansowych, a przynosi wymierne korzyści. Trzeba jednak pamiętać o tym, by czyścić i pielęgnować meble regularnie – zapobiegnie to trwałemu uszkodzeniu mebli. Musimy również wiedzieć, że nasze działania należy podzielić na dwa etapy, z których pierwszym jest czyszczenie, a drugim konserwacja.


Najważniejszy jest pierwszy krok…

Swego czasu Anna Jantar śpiewała piosenkę o podobnie brzmiącym tytule. Jednak tam chodziło o najtrudniejszy pierwszy krok, który w naszym przypadku nie jest skomplikowany, ale ogromnie ważny. Koniecznością jest bowiem przeprowadzenie prostej operacji pielęgnacji mebli w zgodzie z łatwymi do zapamiętania zasadami, których jednak trzeba bezwzględnie przestrzegać. Niezależnie od tego czy mamy do czynienia z meblami wykończonymi matowo czy na połysk, całe przedsięwzięcie wygląda identycznie. Jak już pisałem wcześniej, pierwszym etapem pielęgnowania mebli jest czyszczenie. Potrzebne będą do tego dwie czyste, miękkie ścierki z mikrofibry. Ścierkę można wykorzystać samą lub w połączeniu ze środkiem czyszczącym – w tym przypadku trzeba mieć świadomość, że nieodpowiedni preparat uszkodzi powierzchnię mebla zamiast ją wyczyścić. Zawsze należy dokładnie przeczytać etykietę i postępować zgodnie z zaleceniami producenta. Inne środki czyszczące nadają się do powierzchni matowych, inne do powierzchni błyszczących. Lepiej nie wybierać takich, które są uniwersalne, bo również mogą zaszkodzić. Trzeba również mieć na uwadze, że preparat taki trzeba nakładać na ścierkę i dopiero wtedy przecierać meble. Nigdy nie nakładamy go bezpośrednio na powierzchnię czyszczonego mebla. Istnieją różne domowe sposoby na czyszczenie np. mebli drewnianych, ale opierają się one na ryzykownych pomysłach, np. na wykorzystaniu wody z płynem, podczas gdy drewno nie lubi się z wodą. Dokładne wyczyszczenie powierzchni pozwoli na pozbycie się kurzu, plam, brudu i innych zanieczyszczeń. Po uprzednim przetarciu mebla za pomocą ściereczki z mikrofibry lub ściereczki nasączonej preparatem do czyszczenia, należy wytrzeć pozostałości drugą ściereczką. Ważne jest by nie zapomnieć o usunięciu brudu z szczelin i rys, jeśli owe się pojawiają. W momencie gdy cały mebel jest idealnie czysty możemy przystąpić do etapu drugiego pielęgnacji mebli, czyli do konserwacji.

Skuteczna ochrona

Celem zabiegu konserwacji jest zabezpieczenie powierzchni mebla przed zanieczyszczeniami – skutecznie utrudnia to osiadanie nowego brudu i ułatwia kolejne czyszczenie. Sama czynność konserwowania do złudzenia przypomina pierwszy etap prac: nakładamy środek konserwujący na suchą ścierkę z mikrofibry i wcieramy go w powierzchnię mebla. Musimy pokryć ją dokładnie, ponieważ to zapewni zamaskowanie mniejszych rys oraz zapewni powstanie szczelnej, zabezpieczającej powłoki, która będzie chronić mebel. Po paru minutach można dodatkowo przetrzeć powierzchnię mebla suchą ściereczką. Podobnie jak w przypadku wystrzegania się uniwersalnych środków do mebli matowych i błyszczących, trzeba również uważać na środki czyszcząco-konserwujące. Mimo obecności na rynku takich preparatów, lepiej omijać je szerokim łukiem – w trosce o nasze meble. Środek konserwujący musi być dobrany do wykończenia powierzchni, czyli albo do mebli matowych, albo do błyszczących.

Proste i skuteczne

Jak widać cała pielęgnacja mebli jest zabiegiem nieskomplikowanym. Wystarczy poświęcić kilka minut, by przywrócić meblom dawną świetność. Trzeba pamiętać, że utrzymamy meble w lepszej kondycji, jeśli będziemy to robić regularnie. Znów będą piękne, pozbawione zanieczyszczeń i będą mogły dalej ozdabiać wnętrze oraz spełniać swoje funkcje praktyczne. Dbajmy o nasze meble, bo naprawdę warto.

 

Kuba Srebrzyński

Autor: Kuba Srebrzyński

Dołącz do Kuby Srebrzyńskiego na Google+

Strona:  www.woodica.pl

Zostaw komentarz

Najczęściej zadawane pytania o Raty PayU
(kredyt konsumencki)

Nowość!

Teraz możesz wybrać nawet do 20 rat 0%.


Kiedy są dostępne Raty PayU?


Raty PayU są dostępne w wybranych e-sklepach, jeśli Twoje zakupy wraz z kosztami wysyłki mieszczą się w przedziale od 300 do 20 000 zł.


Jak działają Raty PayU?


Zapraszamy Cię do obejrzenia krótkiej animacji
KLIKNIJ TUTAJ.


Kto udziela pożyczki ratalnej na zakupy?


Podmiotem udzielającym pożyczki ratalnej na zakupy jest jeden z partnerów pożyczkowych PayU: Alior Bank S.A., mBank S.A., Kreditech Polska Sp. z o.o. lub AS INBANK S.A. Oddział w Polsce. Pożyczkodawca gwarantuje wniosek w 100% online i decyzję kredytową w czasie rzeczywistym, zapewnia także bezpieczeństwo danych zgodnie ze standardami branżowymi. Przesyłane informacje są zaszyfrowane, nie są nigdzie zapisywane ani udostępniane osobom trzecim. PayU pośredniczy pomiędzy pożyczkobiorcą a instytucją finansową. Sprzedający nie jest stroną umowy o pożyczkę.


Jaki jest koszt pożyczki?

Przykłady reprezentatywne dla pożyczek udzielanych w ramach Rat PayU:

Raty PayU - Pożyczka 0%


Umowa o Pożyczkę 0% zawierana jest między pożyczkobiorcą a pożyczkodawcą tj. Alior Bank S.A., mBank S.A., Kreditech Polska Sp. z o.o. lub AS INBANK S.A. Oddział w Polsce. Przykład reprezentatywny: całkowita kwota pożyczki: 1000,00 zł, RRSO: 0,00%, oprocentowanie stałe 0%, całkowita kwota do zapłaty: 1000 zł, całkowity koszt: 0,00 zł (w tym: prowizja: 0 zł, odsetki: 0 zł), 10 równych miesięcznych rat w wysokości/po: 100 zł. Dla Pożyczki 0% dostępne są następujące okresy spłaty: 3, 5, 6, 10, 12, 15, 18 lub 20 miesięcznych rat. Partner uprawniony jest do zaproponowania innego okresu kredytowania niż wnioskowany przez Klienta, jeśli wynika to z badania zdolności kredytowej Klienta. Przyznanie Pożyczki 0% uzależnione jest od pozytywnej oceny zdolności kredytowej potencjalnego pożyczkobiorcy przez Partnera. Przyznanie Pożyczki 0% uzależnione jest od akceptacji przez Klienta ostatecznych warunków zaproponowanych przez Partnera. PayU S.A. z siedzibą w Poznaniu współpracuje z pożyczkodawcami i pośredniczy w zawieraniu ww. umów. Materiał ten nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego i ma charakter informacyjny. Regulamin Pożyczki 0% w ramach Rat PayU (pobierz).

Raty PayU – Pożyczka Standardowa


Umowa o Pożyczkę Standardową w ramach Rat PayU zawierana jest między pożyczkobiorcą a pożyczkodawcą tj. Alior Bank S.A., mBank S.A., Kreditech Polska Sp. z o.o. lub AS INBANK S.A. Oddział w Polsce. Przykład reprezentatywny: całkowita kwota pożyczki: 1.257,00 zł, RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Procentowa): 17,52%, oprocentowanie zmienne 6,5%, całkowita kwota do zapłaty: 1.312,16 zł, całkowity koszt: 131,87 zł (w tym: prowizja: 76,72 zł, odsetki: 55,16 zł,), 15 równych miesięcznych rat w wysokości/po: 87,48 zł. Warunki oferty wg stanu na 31.05.2020 r. Partner uprawniony jest do zaproponowania innego okresu kredytowania niż wnioskowany przez Klienta, jeśli wynika to z badania zdolności kredytowej Klienta. Przyznanie Pożyczki Standardowej uzależnione jest od pozytywnej oceny zdolności kredytowej potencjalnego pożyczkobiorcy przez Partnera. Przyznanie Pożyczki Standardowej uzależnione jest od akceptacji przez Klienta ostatecznych warunków zaproponowanych przez Partnera PayU S.A. z siedzibą w Poznaniu współpracuje z pożyczkodawcami i pośredniczy w zawieraniu ww. umów. Materiał ten nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego i ma charakter informacyjny.


Jak wygląda procedura zwrotu w przypadku zakupu na raty?


Zgodnie z art. 27. ustawy z dnia 30 maja 2014 roku o prawach konsumenta, konsument, który zawarł umowę na odległość lub poza lokalem przedsiębiorstwa, może w terminie 14 dni odstąpić od niej bez podawania przyczyny.
• W celu odstąpienia od tak zawartej umowy, konsument wysyła do sklepu oświadczenie rezygnacji z zakupu (odstąpieniu od umowy sprzedaży) i zwraca towar.
• Po spełnieniu wymogów formalnych i zaakceptowaniu zwrotu towaru, sklep dokonuje za pomocą Systemu PayU zwrotu do PayU (częściowego lub całościowego) środków pochodzących z pożyczki, którymi Kupujący sfinansował zakup.
• PayU przekazuje następnie środki ze zwrotu bezpośrednio do pożyczkodawcy, z którym Kupujący zawarł umowę pożyczki.
• PayU każdorazowo poinformuje Kupującego (e-mail) o odnotowanym zwrocie wraz z podaniem szczegółów zwrotu oraz płatności ratalnej, której dotyczył zwrot.
• W celu zapewnienia prawidłowej obsługi umowy pożyczki po zwrocie środków, w tym złożenia dyspozycji odstąpienia lub dokonania wcześniejszej spłaty, Kupujący powinien każdorazowo skontaktować się bezpośrednio z pożyczkodawcą.


Wyjątki


Zgodnie z art. 38 ustawy z dnia 30 maja 2014 roku o prawach konsumenta (pobierz) prawo odstąpienia od umowy zawartej poza lokalem przedsiębiorstwa lub na odległość nie przysługuje Kupującemu w odniesieniu do umów wyszczególnionych w tym artykule, w tym między innymi nie przysługuje Kupującemu zawierającemu umowę o zakup biletów na wydarzenia rozrywkowe, sportowe lub kulturalne poza lokalem przedsiębiorstwa lub na odległość.


Co się stanie, jeśli nie dostanę pożyczki?


Twój zakup nie zostanie zrealizowany, jeśli pożyczkodawca nie udzieli Ci pożyczki lub jeśli po otrzymaniu pozytywnej decyzji kredytowej, nie wykonasz kolejnych kroków polegających na weryfikacji tożsamości i zatwierdzeniu warunków umowy o pożyczkę za pomocą otrzymanego kodu SMS.

Aby zrealizować zakup, możesz wrócić do sklepu i wybrać inną formę płatności.
Promocja PayU Raty 0%

FACHOWI KONSULTANCI

Nasi konsultanci to profesjonalny zespół ludzi, którzy udzielą wyczerpujących informacji i pomogą dokonać właściwego wyboru...

DOSTAWA Z WNIESIENIEM

Nasza oferta obejmuje wniesienie mebli do mieszkania lub domu klienta oraz montaż mebli na miejscu...

SZYBKA WYSYŁKA

Nasze meble dostarczamy na miejsce własnym środkiem transportu, w krótkim czasie, z zachowaniem bezpieczeństwa przesyłek...

BEZPIECZNE PŁATNOŚCI

Jedną z honorowanych form płatności za zakupione meble jest płatność przy odbiorze, która gwarantuje spokojną i bezpieczną transakcję...Płatności

PayU PayPal MasterCard Visa GeoTrus SSL Opineo - Słucham swoich klientów Opinie konsumenckie Google